Beauty Peel vs happekoormised – mida valida?

Beauty Peel vs happekoormised – mida valida?

Mis erinevus on happekoorimistel ja Beauty Peel koorimisel? Mida millal eelistada? Seda küsitakse meilt sageli.

Mõlema koorimise meetodi eesmärk on ravida, uuendada või värskendada naha kvaliteeti. Need eemaldavad nahalt liigsarvestunud kihid ning stimuleerivad uute, tervemate naharakkude paljunemist, et muuta nahk tervemaks, värskemaks ja nooruslikumaks.

Beauty Peel on edukalt tõestatud looduslik koorimismeetod naha raviks ja taastamiseks, mis põhineb ainult puhaste ürtide segul. Selle looduslik koostis on täiesti vaba keemilistest ainetest, sünteetilistest sideainetest ja abrasiividest, ilma toksiliste kõrvalmõjudeta. Looduslik segu sisaldab valke, süsivesikuid, vitamiine, ensüüme, fütohormoone, mineraalsooli, tanniine ja mikroelemente. Ehk siis kõik vajalik, et juba nõrgema koorimisastme juures tungida sügavale dermise kihti stimuleerima tugevamate naharakkude moodustumist. Kui ürtide segu satub silma, saab selle lihtsalt ja rahulikult veega eemaldada. Ka suhu sattudes on see ohutu. Ei pea kartma isegi kui peaks kogemata segu neelama

Beauty Peel koorimisprotsessi suurim eelis on, et see ei kahjusta naha barjäär. Uus nahk tuleb esile rahulikult, ilma liigset punetust ja tundlikkust tekitamata. “Vana” nahk jääb esmase protsessi ajal “puutumata”. Kui “uus” nahk on päevavalgusele ja keskkonna mõjudele piisavalt tugev, eemaldub ühtlase kihina “vana” nahk spontaanselt. See kirjeldab peamist eelist ja selgitab põhjust, miks meetod on naha koorimise protseduuridest eristuv, võimsaim ja ohutuim. Beauty Peel protseduurist saab minna sügavama astmetega koorimiste juurde (Corrective Peel), saavutades nahal tugevamat, kuid siiski ühtlast, ilusat koorumist. Nahk taastub erinevate koorimise tugevuste juures jõudsalt ning isegi kui taastumiseks kulub +- nädal, on naha olukord piisavalt tugev ka keskkonna mõjudele.

Happehoolduses on nö leebemad AHA happed, nagu mandel-, piim-, õun-, sidrun-, glükoolhapped. Aga ka tugevamad alkoholialuselised ning retinooli sisaldavad happed. Kõik need käituvad nahal erinevalt ehk koorimise tulemus sõltub sellest, kui sügavale nahka soovime minna. Happekoorijatega töötamisel peab olema ettevaatlik, et aine ei satuks silmaümbruse ega suu piirkonda. Tugevate happekooorimistega on suurem oht ebaühtlasele koorumisele ja nahk vajab pikemat aega taastumiseks (nahk võib punetada, olla tundlik). Hooldusjärgselt tüsistuste vältimiseks tuleb nahka pikema aja jooksul tugevalt kaitsta ja hoida (eriti päikese eest!).

Ilutoodete müügilettidel ja netipoodides kohtab koduseks kasutamiseks mõeldud happeid ja happeid sisaldavaid tooteid. Isepäi selliseid tooteid katsetades peab enne korralikult toote infoga tutvuma ja soovitustest rangelt kinni pidama. Happekoorimise protseduurile tulles tuleb iluspetsialisti kindlasti teavitada kodukasutuses olevate hapete kasutusest, et vältida liigseid nahakahjustusi.