Toitumisnõustaja Elis usub, et püstitatud tervise-eesmärkide saavutamisel on  teadlikkus ja teadmised on kõige olulisem võti. Oma teadmised omandas ta Annely Sootsi Tervisekoolis õppides seal nii toitumisnõustajaks kui ka terapeudiks. Nüüd on ta enim keskendunud just inimeste koolitamisele ning enda loodud programmile, mida on tänaseks läbinud juba üle 900 inimese.

Teadlik toitumine on üks kõige lihtsam ja mõjusam viis iseenda eest hoolitsemiseks. 

Toitumisnõustaja vaatab üle Sinu praegused toitumisharjumused ja teeb põhjaliku kehaanalüüsi. Koos pannakse paika eesmärgid ning klient saab püstitatud eesmärgi nimel tegutsema hakata. Toitumisnõustaja on Sinu jaoks olemas ka kohtumiste vahepeal. Püsiva kaalulangetamise soovi korral on tulemuslik kolm toitumisnõustaja seanssi. Lubame, et jääd meie teenusega rahule ja armastad ennast veelgi rohkem!

Personaalne toitumisnõustamine sobib, kui:

 • Soovid tervislikult ja püsivalt kaalu langetada / kehakaalu tõsta
 • Soovid luua teadlikke ja elukestvaid toitumisharjumusi
 • Soovid parandada tervist ning üldist enesetunnet

Peamised teadaolevad toidutalumatuse sümptomid võivad olla:

 1. Seedeprobleemid (puhitus, kõhulahtisus ja kõhukinnisus)
 2. Peavalu ja migreen
 3. Ülekaal ja raskus kaalu langetamisega
 4. Nahaprobleemid ja lööbed
 5. Krooniline nohu
 6. Keskendumisraskused ja ärevus
 7. Refluks ehk mao-söögitoru tagasivooluhaigus
 8. Liigeseprobleemid
 9. Pidev väsimus 

Toidutalumatuse testid

Toidutalumatus on mitteallergeeniline ülitundlikus mõne toidu või joogi suhtes. Toidutalumatuse korral ei suuda organism enamasti vastavate ensüümide puuduse tõttu talumatust tekitavaid toite lõpuni seedida. See tekitab omakorda soole limaskesta kroonilise põletiku ning metabolsimi võivad tekkida mürgised vaheproduktid. Põletik on püsiv ja tekitab mitmeid ebameeldivaid haiguslikke sümptomeid. Erinevalt toiduallergiast ei avaldu talumatuse sümptomid kohe peale talumatu toidu tarbimist ning sümptomid kujunevad välja pikema aja jooksul.

Koostöös Synlabi laboriga Cytolisa testi ja määrame toidutalumatuse. Testi tulemuste põhjal jagab spetsialist kasulikke näpunäited, kuidas oma igapäeva menüüd vastavalt avastatud talumatusele kohandada.

Toidutalumatuse avastamine ja talumatust tekitavate toiduainete vältimine igapäevamenüüs aitab suuresti tervist ja enesetunnet parandada ning vältida hilisemaid võimalikke tüsistusi organismis. Paljudel juhtudel võib hiljem juba talumatust tekitavaid toiduaineid mõõdukalt tarbida. Kui Sul on toidutalumatus test eelnevalt tehtud, pakume selle põhjal konsultatsiooni ja nõustamist.