Redermalisatsioon on innovaatiline, uue generatsiooni esteetiline süsteprotseduur naha pindmiseks ja sügavaks hoolduseks. Otsetõlkes tähendab“redermaliseerimine” naha taastamist. 

Redermalisatsioon Hyalual Xela Rederm preparaadiga aitab taastada naha struktuuri ja niiskustaset, vähendada fotovananemise ilminguid ja dermaalse nahakihi taastamisega siluda kortse. Hüaluroonhappest ja merevaikhappest koosnev preparaat stimuleerib fibroblastide aktivatsiooni, parandab naha elastsust ja tugevust, vähendab turset ja aitab kaasa lümfivereringele ning mikrotsirkulatsioonile. 

Protseduur aitab leevendada tumedate silmaaluste ilminguid ja silmaaluseid turseid. Redermalisatsiooni preparaadid sisaldavad erinevas kontsentratsioonis hüaluroonhapet ja merevaikhapet, mis mõlemad on kehaomased aktiivained.

See ainulaadne kahekomponendiline koostis annab tõhusa ja püsiva efekti:

 1. hüaluroonhape niisutab ja värskendab nahka, silub peeneid kortsukesi ning annab nahale terve, noorusliku ning särava jume
 2. merevaikhape (suktsinaat) normaliseerib ainevahetuse protsesse rakutasandil, korrigeerides energia tootmise biokeemilisi protsesse. Kuna paljud vananemisega seotud muutused kehas on põhjustatud energiapuudusest, siis tänu süstitud suktsinaadi toele aeglustuvad naha vananemise protsessid tunduvalt. Tänu kollageeni struktuuri taastamisele paraneb naha mikroreljeef, nahk muutub märgatavalt säravamaks, ühtlustub naha toon.

See protseduur:

 1. parandab naha kvaliteeti
 2. pidurdab vananemisilminguid
 3. ühtlustab nahatooni 
 4. aitab eemaldada pigmendilaike
 5. vähendab põletikku naha pindmistes kihtides

Redermalisatsiooni näidustused:

 1. Elutu ja tuhm nahk
 2. Naha kuivus
 3. Pigmendilaigud, PIH
 4. Silmaaluste tursed
 5. Tumedad silmaalused
 6. Nahalõtvus ja üldised vananemisilmingud
 7. Kuperoosa, rosaatsea
 8. Akne, aknearmid, atroofilised armid
 9. Suured poorid
 10. Naha tooni ebaühtlus
 11. Naha ettevalmistamine plastiliseks operatsioon kirurgiaks
 12. Naha taastamine pärast laser- ning plastilisi operatsioone
 13. Kaelapiirkonna, dekoltee ja käte nahale

Milles protseduur seisneb?

Redermalisatsioonile eelneb naha tuimestus spetsiaalse kreemiga, et protseduur oleks võimalikult valutu ja hästi talutav. Protseduuri käigus viiakse aktiivained intradermaalse süstetehnikaga epidermise ja dermise vahelisse alasse. Kohe pärast süstimist moodustuvad naha pealispinnale paapulid. Need võivad olenevalt süstitavast preparaadist, naha seisukorrast ja nahatüübist püsida kuni 3 päeva.

Millal näeb tulemusi?

Pinguldav efekt on nähtav 2–3 päeva pärast. Nädalaga on tunda naha niiskustasakaalu taastumine. Naha kvaliteet paraneb märgatavalt 21–28 päevaga.

Millised on vastunäidustused?

Onkoloogilised haigused, keloidarmid, aktiivsed põletikud, ka herpes.

Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei tehta.

Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei tehta, imetamise lõpust peab olema möödunud vähemalt üks kuu.

Millega arvestada pärast protseduuri?

 1. Pärast süstimist võib esineda punetust, paapuleid, väikseid verevalumeid, naha tundlikkust või tundetust ning turset.
 2. Paapulid võivad püsida nahal kuni kolm päeva. Vajadusel võib kasutada süstitud piirkonnas jääkotti, sinikate leevendamiseks näiteks arnikat sisaldavat geeli ja võtta ka valuvaigistit.
 3. Meigitooteid mitte kasutada vähemalt 12 tundi pärast süsteprotseduuri.
 4. Paari tunni vältel mitte puudutada süstitud piirkonda infektsiooni vältimiseks.
 5. Masseerimist ja teisi protseduure süstepiirkonnas vältida vähemalt kaks nädalat.
 6. Alkoholi tarbida ei ole soovitatav vähemalt ühe päeva jooksul pärast protseduuri.
 7. Intensiivse spordiga ei ole soovitatav tegeleda kuni üks nädal pärast süstimist, kuna see soodustab uute hematoomide ja tursete teket.
 8. Saunas ja kuumas vannis käimist vältida vähemalt kaks nädalat.
 9. Päevitamist vältida kahe nädala jooksul.
 10. Vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt kaks nädalat.
 11. Kui tarvitate ravimeid, siis andke sellest teada enne protseduurile tulekut. Soovitame mitte tarvitada verd vedeldavaid ravimeid vähemalt üks nädal enne protseduuri (sh Aspirin, Hjertemagnyl), samuti soovitame mitte tarbida kalaõli ja E-vitamiini sisaldavaid toidulisandeid ühe nädala jooksul enne süstimist.

 12. Enne süsteprotseduuri võiks süüa kerge eine, et vältida madalast veresuhkrutasemest ja psühholoogilisest hirmust tingitud pearinglust ja minestamistunnet.