Noorust, ilu ja seksikust seostatakse tihti täidlaste huultega. See on üks põhjus, miks paljud naised on läbi aegade otsinud erinevaid võimalusi, kuidas muuta oma huuli lopsakamaks. Kui asi puudutab huulesüste, käivad teadus ja kunst käsikäes. Leia endale parim tegija! Pädeva spetsialisti poolt teostatud hüaluroonhappe täitesüstid annavad tavaliselt väga ilusaid ja loomulikke tulemusi. Paraku tuleb aeg-ajalt ette ka olukordi, kus täiteaine tuleb huultest eemaldada.
Kuidas aru saada, kas filler on migreerunud? Ole tähelepanelik, kui märkad, et ülahuule kohale on tekkinud imelik vari, kui huulekontuur on kadunud või kui külje pealt vaadates on ülahuul ja philtrum (huule ja nina vaheline ala) rohkem domineerivam.
Täheldades neist midagigi, võta kindlasti ühendust pädeva iluspetsialistiga. Sest soovimatut täitesüsti tulemust on võimalik korrigeerida ja migreerunud täiteainet eemaldada ensüümiga hüaluronidaas. Hüaluronidaas toimib ainult hüaluroonhappe põhiste täitesüsti lahustamiseks (nt Juvederm, Restylane, Teosyal jms) ja ei toimi preparaatide suhtes, mis ei sisalda hüaluroonhapet ja mis on biostimuleerivad fillerid (nt Radiesse, Sculptra jms). Hüaloronidaas peaks olemas olema igas kliinikus, juhul kui tekivad komplikatsioonid ja täiteaine satub veresoonde.
Anatoomia tundmine on komplikatsioonide vältimiseks ülioluline. Täitesüstide migratsioon on üsnagi tavapärane, kuid selle äratundmine ei pruugi olla kohene. Lootes, et see ise kunagi kaob, võib ootus kujuneda aastate pikkuseks.
Mis võib migreerumist põhjustada?
- liiga palju preparaati süstitakse korraga või liiga lühikese aja jooksul, huulekude ei jõua järgi;
- kõik tehnikad ei sobi igale huulekujule, vale tehnika võib samuti põhjustada migratsiooni nii limaskestal kui ka huule- nina vahelisel alal;
- oluline on ka preparaadi valik, nii nagu ei sobi kõik tehnikad, ei sobi kõik preparaadid kõigile;
- suu piirkond on väga liikuv. Me sööme, joome, räägime, naerame – kasutame selleks lihaseid. Aja jooksul täiteaine migreerub, eriti on märgata seda kauakestvate täiteainete puhul.
- kui on hüperaktiivne huule lihas, siis väga pehme preparaadiga on migratsioon kerge tulema.
- populaarne russianlips tehnika pole samuti kõigile sobiv, liiga kitsale ja sissepoole hoidvale huule see tehnika ei sobi
- ainevahetus võib mängida rolli migreerumise tekkimisel. Inimesed, kes lagundavad täiteainet aeglasemalt, kogevad tõenäolisemalt migratsiooni. Väga tugevad ja kauapüsivad preparaadid pole sellisel juhul alati sobivad.
Sageli püsivad täiteained palju, palju kauem kui pakendil kirjas, seda eriti hüdrofiilsete täiteainete korral. Ehk siis preparaat imeb endasse palju vett, seda on sageli märgata tihti huulte ja ka silmaaluste puhul, kus täitesüst hakkab segama normaalselt lümfide tööd, tekitades turseid.
Sageli liiga pindmiselt süstitud täiteaine kumab läbi, tekitades Tyndalli efetki (õrnalt sinakas
toon). Mõlemal juhul on mõttekas täiteaine lahustada ja kasutada vähem hüdrofiilset prepaart ja pigem korraga vähem süstida, sest hüaluroonhape seob endasse vett.
Tihti on mõistlikum peale kahte või kolme eelnevat täitesüstimist teha uue huulte remodelleerimise asemel hoopis väike lahjendus kas siis migreenud osale või alustada kõike värskelt. Kui jääb see viimane variant, soovitame huuled enne osaliselt või täielikult lahustada. Nii säilib kaunis ja loomulik naeratus ilma, et kardaksid olla ekstreemne versioon mõnest tõsielustaarist. Kindlasti ei pea muretsema, et huuled näevad pärast lahustumist välja nagu õhust tühjaks lastud sardellid.
Täiteaine eemaldamise protseduuri järgselt on preparaadi lahustumise efekt näha 2-7 päeva möödudes. Võib olla turset, punetust ja ka üksikuid hematoome. Väga harva juhtub, et aine ei lahustu täielikult ühe protseduuriga ning vajalik on korduv protseduur 7 päeva möödudes.
Valides huulte täitesüstimine, pea meeles – esikohal pole mitte nõela sees olev aine, vaid inimene, kes seda nõela hoiab. Huuled on näo ühed kõige delikaatsemad osad ning väärivad vaid mitmeaastase kogemusega spetsialisti tähelepanu.